مزایا و معایب دامنه های com , ir , co

مزایا و معایب دامنه های com , ir , co

۱۲ آذر ۹۲
مزایا و معایب دامنه های com , ir , co

مزایا و معایب دامنه های com , ir , co

Domain-logo-com-ir-co

امروز با مقاله در رابطه با مزایا و معایب دامنه های com , ir , co در خدمت شما هستیم. در این آموزش می پردازیم به معایب و مزایای انتخاب این دامنه بر سایت و همچنین سئو . با ما همراه باشید …

دامنه Com.

          دامنه های com. متداول ترین دامنه های انتخابی هستند و اکثر وبمستر های از این دامنه برای راه اندازی وب سایت خود استفاده می کنند . کلمه com. مخفف شده ی کلمه commercial می باشد که به معنای تجاری است و کسانی که از این دامنه استفاده می کنند وب سایت آنها ربطی به تجارت دارد . اما به دلیل انتخاب تمامی وبمستر ها دیگر فقط سایت های تجاری از این دامنه استفاده نمی کند.

 

دامنه IR.

هر شهر یا کشوری دامنه مربوط به خودش را دارد . مثل دامنه to. که برای شهر ترنتو در کانادا هست, دامنه نقطه آی آر یا IR. هم مخصوص ایران است و شخصی در خارج از کشور ایران نمی تواند از این دامنه استفاده کند.

 

اما نکته ای که برای دامنه های Com. و دامنه IR. هست, حقوق و حق مالکیت دامنه .کام برای اولین نفری است که آن را ثبت کرده است حتی اگر آن را به شخص دیگری بفروشد تا زمانی که هزینه آن پرداخت می شود در مالکیت نفر اول است. اما در دامنه IR. اینگونه نیست و بعد از واگذاری مالکیت دامنه به شخص دیگر تمام حقوق دامنه مربوط به او می شود.

 

دامنه Co.

مدتی است که ثبت دامنه .کو – Co. رونق گرفته است . اما مسئله ای که مطرح می شود ضعف سئو ی این دامنه است .

اکثریت فکر می کنند دامنه co. مخفف company است و می توانند برای شرکت خود استفاده کنند؛ اما در اصل دامنه Co مخفف کشور کلمبیا است و معرف سایت های این کشور است .

چرا ضعف در سئو ؟

همانطوری که گفتم دامنه co مربوط به کشور کلمبیا است و در موتور های جستجو ی کشور کلمبیا رتبه ی بهتری می گیرید تا ایران .

 

 سایت خود را با چه دامنه ای ثبت کنیم ؟

بعد از خواندن این مقاله حتما متوجه شدید که ثبت دامنه با پسوند رایج از اهمیت بیشتری برخوردار است .

اما خب این مشکل هم وجود دارد که با وجود ثبت این تعداد از وب سایت های شاید نام تجاری شما با پسوند مورد نظر آزاد نباشد , توصیه من این است که از دامنه ملی IR. برای ثبت وب سایت خود استفاده کنید.

دامنه های .کام و نقطه آی آر هر دو به یکسان از اهمیت سئو برخوردار هستند.

برای اینکه کسی از نام تجاری شما سئو استفاده نکند بهتر است در صورت آزاد بود هر ۲ دامنه را برای خود تهیه کنید.

 

موفق باشید

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...
طراح سایت مدیر سایت
رضا متولد 14 آبان 69 در تهران است. پس از فعالیت در پروژه های متعدد, سرانجام سایت رسمی خود را با نام گروه طراحی آوا در سال 91 ایجاد و از آن پس بهمراه تیم خود اقدام به طراحی و راه اندازی وب سایت های بسیاری کرد. وی همچنین موفق به کسب 3 مقام بـرتر و یک گواهینــامه بین المللـی در سال 92-93 شده است.
مطالب زیر را از دست ندهید !

آموزش انتقال دامنه توسط نیک NIC

آموزش انتقال دامنه توسط نیک NIC

آموزش انتقال دامنه توسط نیک NIC به درخواست تعدادی از کاربران و مشتریان تصمیم گرفتیم آموزش انتقال دامنه ها را توسط سایت نیک ....

۰۳ خرداد ۹۳
3,496
سوالی دارید؟ در این بخش مطرح کنید